Namus Taptaze ve Güçlü Bir Elma Gibidir


Bismillahirrahmanirrahim.

Allah'ın selamı üzerinize olsun kardeşlerim.

Toplumumuzun kanayan yarası olan iffet meselesi büyük oranda kadınlara atfedilmesinden dolayı erkeklerin fuhşiyatın öncesinde ve sonrasında masum gösterilmesine sebep olmaktadır. Ancak bilinmeli ki hiçbir suç yalnız başına işlenmez. Adı aşk konulan evlilik dışı birlikteliklerin asıl karşılığı aşk değil iffetsizliktir. Bu iffetsizliğin ilk adımının önde gelen yarısı kadınların toplum içerisinde erkeklerin dikkatini cezbedecek şekilde giyinmesi olsa da diğer yarısı erkeklerin bu kadınlara kudurmuşcasına bakarak onların bu davranışlarını takdir etmeleridir. Nefis takdir edilmeyi sever, takdir edildikçe daha fazlasını ister, çünkü nefis doyumsuzdur. Bu yüzden bir suç işlenmişse ne yalnızca kadınların ne de erkeklerindir. Suçlar kalbi hüzne sokar, bizler ise kalbinde huzur isteyenleriz. Sonsuz rahmet sahibi Rabbimiz Ra'd suresi 28.ayetinde mealen şöyle buyuruyor;

"Onlar, inananlar ve kalpleri Allah'ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur."(Diyanet İşleri meali). Huzur bulmak isteyen beni ansın diyor Allah Azze ve Celle. Resulü olan Muhammed aleyhisselam ise bu huzurun ve kalpteki tatminkar oluşun yollarından birisini şöyle gösteriyor;

"(Harama yapılan) bakış, iblisin zehir oklarından bir oktur. Kim ki Allah korkusuyla (harama) bakmayı terk ederse Allah o kişiye öyle bir iman verir ki; kişi bu imanın tadını kalbinde bulur." (Hakim,Müstedrek)

Namus, bir yarısı kadından diğer yarısı erkekten oluşan taptaze ve güçlü bir elma gibidir. Eğer bir tarafı çürürse bu çürük diğer tarafına da yayılır, hangi tarafın çürük olduğunun bir önemi yoktur. 
Temiz taraflar olarak kalmaya çalışanlardan olmamız duasıyla..


"Mü'min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Bu davranış onlar için daha nezihtir. Şüphe yok ki, Allah onların yaptıklarından hakkıyla haberdardır." (Nur/30, Diyanet işleri meali)

"Erkeklerin tesettürü göz kapaklarıdır."

Hanım kardeşlerimiz Allah rızası için giyinme zahmetine katlanmışlarken iki kapağı gözün üzerine örtmek zor olmasa gerek okuyan kardeşim. Kapat gözlerini ki gök ehli seni ansın. Ve sen hakkıyla örtünen hanım kardeşim! Unutma, gök ehli sana hayran.

Es selamu aleyküm ve rahmetullah.

Yorum Gönderme

1 Yorumlar